Антимонопольний комітет України не проводитиме планових перевірок бізнесу в І півріччі 2016 року

Антимонопольний комітет України інформує, що з метою зменшення адміністративного тиску на бізнес з 1 січня по 30 червня 2016 року не планується проведення планових перевірок суб’єктів господарювання.

Як зазначено на сайті АМКУ, відмова від планових перевірок відповідає курсу Президента та Уряду України на дерегуляцію, зменшення тиску контролюючих органів на бізнес.

Аналіз практики територіальних відділень АМКУ показав, що планові перевірки сьогодні не є оптимальною формою контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання. За умов стрімких змін на ринках України довгострокове планування перевірок є недостатньо ефективним. Крім того, інститут планових перевірок суб’єктів господарювання під час розслідування антиконкурентних узгоджених дій взагалі не застосовується в практиці органів захисту конкуренції країн зі сталими традиціями ринкової економіки.

Таким чином, з метою дерегуляції та зменшення адміністративного тиску на бізнес у період з 1 січня 2016 року по 30 червня 2016 року включно органами Антимонопольного комітету не планується проведення планових перевірок суб’єктів господарювання.

Водночас в АМКУ повідомляють, що планові перевірки органів влади та місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю будуть здійснюватися у звичайному режимі.

Джерело – http://www.amc.gov.ua