У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який упродовж двох років заборонятиме збільшення земельного податку та орендної плати за землю

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств» (№ 3872 – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58024) від 02.02.2016 року зареєстровано у Верховній Раді України.

«Метою прийняття законопроекту є збереження існуючого виробничого потенціалу країни шляхом скасування на 2 роки збільшення розміру земельного податку та орендної плати за землю внаслідок індексації», – йдеться у Пояснювальній записці законопроекту.

Його прийняття зменшить фіскальне навантаження на промислових виробників, дозволить скоротити невиробничі витрати суб’єктів господарювання, мінімізувати зростання собівартості продукції та надання послуг, що збереже робочі місця та виробничий потенціал вітчизняних підприємств.

Нагадаємо, в Житомирі з січня 2016 року також вступили в силу зміни в оренді землі (рішення сесії Житомирської міської ради від 10.06.2015 року № 931 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир»).

Відтепер підприємства Житомира почали отримувати нові витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

У витягах ГУ Держгеокадастр в Житомирській області надає такі дані: середня вартість 1м.кв. у Житомирі встановлена згідно рішення міськради № 931 від 10.06.2015 року – 249,8 грн. (було – 102,38 грн.), тобто збільшення склало 2,4399.

Однак, у пункті № 4 цього рішення йдеться про обмеження значення коефіцієнтів, які застосовуються при розрахунку визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у Житомирі, – до уваги не беруться.

Крім цього, застосовується індекс інфляції за 2014 рік – 1,249 і за 2015 рік – 1,433. Отже, загальний індекс інфляції складає 1,249x1,433=1,790. За результатами підрахунків, нормативна грошова оцінка землі зросте в 4,3574 разів.

Рішення сесії Житомирської міської ради виконується частково, тобто щодо збільшення середньої вартості 1м.кв. – виконується, а застосування обмежених коефіцієнтів – ні.

Таким чином Житомирська міська рада в найкоротший термін має розробити механізм врегулювання даного питання, оскільки останній день подачі декларації – 19 лютого 2016 року.

Довідка:

Витяг можна замовити автоматично і безкоштовно, якщо у вас є кадастровий номер земельної ділянки. Для цього за допомогою Інтернет необхідно знайти «Публічна кадастрова карта» – http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Пройти реєстрацію і через 5 – 7 днів отримати витяг особисто або за дорученням за адресою: Центр з надання адміністративних послуг, м. Житомир, вул. Михайлівська, 4.